fot. Facebook /lechwalesa

Były prezydent Lech Wałęsa co jakiś czas krytykuje przeciwników politycznych bądź naświetla plany zakładające oddalenie PiS od władzy. Tym razem publikuje dość kontrowersyjną niepowtarzalną listę.

Były prezydent wciąż z chęcią kwestionuje rzeczywistość polityczną, a czasami nawet w nią ingeruje, np. stając w obronie Zbigniewa Stonogi. Najczęściej swoje rozważania udostępnia w mediach społecznościowych. Jak donosi wprost.pl, na ten moment rozpoczął bezprecedensową walkę o wolność słowa i porównał ją do starcia z „sowieckim komunizmem”. Lech Wałęsa zaznaczył, że wolność wypowiedzi jest tak samo ważna, jak odpowiedzialność za słowa. Jak sam zadeklarował:

,,Ewangelicznie to najpierw było słowo, a słowo ciałem się stało. Dlatego jest to tak ważne. Staję więc na czele tej walki i zamierzam wygrać”.

Była głowa państwa publikuje „listę szatanów”

Lech Wałęsa posuwa się o krok dalej – jego techniką na osiągnięcie autonomii słowa jest opublikowanie rejestru „największych szatanów, perfidnych kłamców”. Na razie na liście widnieje siedem nazwisk, jednak Wałęsa mobilizuje internautów, aby oni również przedstawiali swoje propozycje kandydatów.

Kogo Wałęsa wpisał na listę? Oto jego wpis:

,,1]. Cenckiewicz 2]. Michalkiewicz 3].Kaczyński 4]. Rydzyk. 5].Braun 6]. Ziemkiewicz 7]. Korwin Mike”.

Serwis wprost.pl, podaje, że zgodnie z koncepcją byłego prezydenta, wykaz ma być publikowany „gdzie tylko możliwe”, oraz powinien: „z góry ostrzegać i informować”.
„Przeglądam co głoszą Ci ludzie publicznie, To się nie mieści w głowie i wielu szczególnie młodych ludzi może w to uwierzyć” – czytamy.

Przeciwnicy Wałęsy

Czołowe miejsce na liście opublikowanej przez Wałęsę, zajmuje Sławomir Cenckiewicz, twórca książek: ,,Wałęsa. Człowiek z teczki” oraz ,,Sprawa Lecha Wałęsy”. Dawny prezydent wymienił też polityków: Janusza Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna, a także byłego przewodniczącego Unii Polityki Realnej – Stanisława Michalkiewicza. Na liście znalazło się również nazwisko prezesa partii rządzącej, Jarosława Kaczyńskiego. Na czwartym miejscu Wałęsa wpisał ks. Tadeusza Rydzyka – założyciela Radia Maryja, a także pisarza i dziennikarza – Rafała Ziemkiewicza.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę