fot. Facebook /lechwalesa

Lech Wałęsa ogłosił niedawno nagły zwrot w swoich sympatiach politycznych. Legenda „Solidarności” stwierdziła, iż już nie sympatyzuje z Platformą Obywatelską! Wszystko przez jedno głosowanie, które – zdaniem Wałęsy – umożliwi Prawu i Sprawiedliwości pozyskanie środków z Krajowego Programu Odbudowy dla Polski. Na kogo teraz zagłosuje były prezydent i laureat pokojowej nagrody Nobla? Były znajomy z opozycji przekonał go do wsparcia jego osoby w wyborach.

Lech Wałęsa pozostaje w cieniu polityki i nie angażuje się już – zwłaszcza ostatnio – w żadne przedsięwzięcia. Jako były prezydent wciąż jest jednak dla niektórych autorytetem. Dorobek byłego lidera „Solidarności” i laureata Pokojowej Nagrody Nobla nie da się zignorować! Tymczasem Wałęsie podpadła chyba najbliższa jego ideałom partia opozycyjna – Platforma Obywatelska. Były prezydent ogłosił ostatnio oficjalnie – wszem i wobec – że na PO nie zagłosuje i wycofuje swoje poparcie dla tej partii. Wszystko przez jedno głosowanie.

„W związku z dzisiejszym głosowaniem posłów Platformy Obywatelskiej otwierającej drogę PiS-owi do środków Unijnych, mimo łamania Konstytucji i zasad demokracji, postanowiłem wycofać swoje sympatyzowanie z PO” – napisała Lech Wałęsa w styczniu 2023 roku, przytacza „Super Express”.

Wałęsa przeciw a nawet za Platformą Obywatelską! Po chwili grozy udobruchał go stary kumpel

Choć były prezydent stanowczo sprzeciwił się działaniom jego ówcześnie ulubionej partii i dosadnie oznajmił, że na jego poparcie Platforma Obywatelska liczyć nie może, konflikt nie trwał długo. Zażegnał go stary znajomy Wałęsy jeszcze z czasów „Solidarności”. Pochwalił się, że udało mu się przekonać byłego prezydenta do oddania na niego głosu w nadchodzących wyborach – mimo iż jest z PO!

Niesnaski przedyskutował z Wałęsą poseł Koalicji Obywatelskiej Jerzy Borowczak. W rozmowie z „Super Expressem” poinformował, że były prezydent go poprze. „Udało mi się przekonać Lecha i zagłosuje na mnie w Gdańsku!” – mówił Borowczak w rozmowie z „SE”.

Najwyraźniej polityczne konflikty nie są w stanie złamać ludzkich sympatii! Wałęsa zna Borowczaka od dekad i pomimo jego przynależności do partii, dla której swoją sympatię „wycofał”, poseł KO może liczyć na silny głos legendy „Solidarności”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę