Putin choruje? Internauci zwrócili uwagę na zachowanie jego prawej ręki
fot. Twitter

Do sieci trafiło nagranie, na którym prezydent Władimir Putin walczy z komarem, który niechybnie próbował przeprowadzić rabunkowy zamach na cenną krew dyktatora. Umiarkowana komiczność sytuacji, która miał miejsce w Sankt Petersburgu nie była jednak tym, co najbardziej przykuło uwagę spostrzegawczych internautów. Wróciły spekulacje o chorobie Putina.

Nieoficjalne doniesienia o chorobie prezydenta Rosji docierają do nas od kilku miesięcy. Do tej pory Putin wydaje się jednak sukcesywnie przeżywać każde informacje o jego rychłej śmierci. Spekulowano, że Putin choruje m.in. na raka i Parkinsona. Włoskie media donosiły ostatnio, iż musiał on przejść skomplikowane operacje, związane z chorobą nowotworową. Pojawiły się także informacje o podróżach Putina z grupą lekarzy – w tym specjalistów w zakresie onkologii.

Pomimo iż media – przy każdej możliwej okazji – starają się przypominać o jakiejś formie choroby u Putina (włącznie z chorą ambicją, ale to akurat może być trafna diagnoza), amerykański wywiad, ustami szefa CIA Williama Burnsa, poinformował, że nie ma obecnie wiarygodnych informacji o tym, jakoby Putin był ciężko chory. Burns zażartował nawet, że polityk „wygląda zbyt zdrowo”.

Putin choruje? Internauci zwrócili uwagę na zachowanie jego prawej ręki

Dyskusja o chorobie najważniejszego człowieka w Rosji i nadzieje na jego rychłe „przekręcenie się” wydają się jednak powracać z każdym kolejnym nagraniem z udziałem Putina. Ostatnią okazję do spekulacji w kwestii rzekomej choroby prezydenta Rosji sprowokowało nagranie – jak podaje „Salon24” – z Sankt Petersburga, z Władimirem Putinem w roli głównej.

Na filmie widzimy Putina podczas Dnia Marynarki Wojennej Rosji, oprowadzanego przez kobietę. Film stał się popularny raczej ze względu na to, iż przedstawiał zaciętą walkę Putina z komarami, które usiłowały skosztować kapkę dyktatorskiej krwi. Później spostrzegawczy internauci dostrzegli pewien detal.

Odganiając komary – jak można dostrzec w nagraniu – Putin używa tylko i wyłącznie lewej ręki. Prawa ręka Putina pozostaje nieruchoma. Tym samym znów powraca temat ręki Putina, która była elementem spekulacji już kilka miesięcy temu, kiedy prezydent Rosji spotkał się z ministrem obrony Federacji Rosyjskiej Siergiejem Szojgu. Podczas spotkania kurczowo trzymał się krawędzi stołu. Co ciekawe, kobieta, która oprowadzała Putina w filmie, to córka Siergieja Szojgu.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!