W czasie piątkowego meczu między Legią Warszawa a Miedzią Legnica kibice mistrzów Polski wywiesili transparent z napisem „Warszawa wolna od pedalstwa” oraz z przekreślonym skrótem LGBT.

Pojawienie się takiego hasła na stadionie Legii to reakcja na podpisanie przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego Karty LGBT+, która zawiera postulaty zapewniające bezpieczeństwo młodzieży o odmiennej orientacji seksualnej i przeciwdziałanie dyskryminacji w szkołach. Karta zakłada także utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT, którym grozi przemoc, bezdomność lub inne problemy związane z tożsamością płciową oraz działania w takich obszarach, jak bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca.

Prezydent Warszawy podpadł środowiskom narodowym i prawicowym obroną praw osób o innej orientacji niż heteroseksualna. Jego decyzja o podpisaniu Karty LGBT+ została źle przyjęta nie tylko przez kibiców Legii, ale także przez polityków obozu władzy, w tym posłankę PiS Krystynę Pawłowicz, która zarzuciła włodarzowi Warszawy, że jest krzewicielem „macania dzieci i wnuków”, oraz wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który posunięcie Rafała Trzaskowskiego określił jako „duży skandal”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat