„Warzywniak plus”. PiS przywraca znane z PRL-u państwowe sklepy spożywcze

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń w rozmowie z portalem money.pl zapowiedział powstanie kontrolowanej przez państwo sieci sklepów z artykułami rolno-spożywczymi. Przez komentatorów program ten został już określony jako „Warzywniak plus” również z tego względu, że wprost nawiązuje do czasów PRL, gdy sklepy były własnością państwa.

W programie „Money. To się liczy” Soboń został zapytany o plany rządu związane z sektorem spożywczym. Jedno z pytań dotyczyło tego, czy oprócz produkowania żywności w ramach Polskiego Holdingu Spożywczego rząd Mateusza Morawieckiego będzie ją również sprzedawał.

Soboń taką ewentualność potwierdził. – Nie wykluczam, że pokusimy się o rozmowy z siecią co do budowy wspólnego projektu, być może wspólnego biznesu – stwierdził.

– Sieć sklepów kontrolowana przez państwo byłaby na pewno uzupełnieniem tego, nad czym pracujemy, czyli obecności państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych – podkreślił zastępca ministra Jacka Sasina. Jego zdaniem sklepy zarządzane przez rząd byłyby „dobrym rozwiązaniem dla producentów rolnych”.

Czytaj także:  Nowe dane MZ o zakażaniach koronawirusem

Ze słów Sobonia wynikało również, że rząd nie planuje budować sieci sklepów od zera, ale będzie chciał kupować te już istniejące.

Komentarze