Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń w rozmowie z portalem money.pl zapowiedział powstanie kontrolowanej przez państwo sieci sklepów z artykułami rolno-spożywczymi. Przez komentatorów program ten został już określony jako „Warzywniak plus” również z tego względu, że wprost nawiązuje do czasów PRL, gdy sklepy były własnością państwa.

W programie „Money. To się liczy” Soboń został zapytany o plany rządu związane z sektorem spożywczym. Jedno z pytań dotyczyło tego, czy oprócz produkowania żywności w ramach Polskiego Holdingu Spożywczego rząd Mateusza Morawieckiego będzie ją również sprzedawał.

Soboń taką ewentualność potwierdził. – Nie wykluczam, że pokusimy się o rozmowy z siecią co do budowy wspólnego projektu, być może wspólnego biznesu – stwierdził.

– Sieć sklepów kontrolowana przez państwo byłaby na pewno uzupełnieniem tego, nad czym pracujemy, czyli obecności państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych – podkreślił zastępca ministra Jacka Sasina. Jego zdaniem sklepy zarządzane przez rząd byłyby „dobrym rozwiązaniem dla producentów rolnych”.

Ze słów Sobonia wynikało również, że rząd nie planuje budować sieci sklepów od zera, ale będzie chciał kupować te już istniejące.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę