Były szef polskiej dyplomacji i obecny eurodeputowany PiS Witold Waszczykowski ostro skrytykował Donalda Tuska za to, że jako szef Rady Europejskiej nie dbał o sprawy polskie oraz nie współpracował z rządami Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

– Tusk jest politykiem skompromitowanym, nie informował nas, co się dzieje w Brukseli, nie współpracował w polskim rządem – powiedział Waszczykowski w programie „Studio Europa” realizowanym wspólnie przez Deutsche Welle i portal Interia.

Reagując na te słowa, uczestniczący w audycji niemiecki europoseł Michael Gahler z CDU, stwierdził, że jest to „wyraz kampanii dla elektoratu PiS”.

Druga kadencja Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej kończy się za dwa tygodnie. Z tej okazji były polski premier opublikował na Twitterze specjalny klip podsumowujący jego pracę w Unii. Z kolei na rozpoczęciu roku akademickiego w College of Europe w Brugii w swojej „mowie pożegnalnej” za największe wyzwanie w czasie szefowania Radzie Europejskiej uznał kwestię brexitu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę