Z ratusza we włoskim mieście Bolzano władze samorządowe nakazały usunięcie tradycyjnej choinki. Ich zdaniem przyjeżdżający do miasta muzułmanie mogą się poczuć urażeni widokiem bożonarodzeniowego drzewka.

Ten alpejski kurort znany jest we Włoszech między innymi z corocznych ceremonii nagradzania najlepszych sportowców. Oni to właśnie zawsze ubierali choinkę i ozdabiali miejsce swoich spotkań w ratuszu dekoracjami świątecznymi.

W tych dniach Alberto Ferrini, szef stowarzyszenia byłych sportowców „Veterani dello Sport”, został powiadomiony telefonicznie o konieczności usunięcia ozdób bożonarodzeniowych i choinki, gdyż w tej samej sali miało się odbyć spotkanie stowarzyszenia muzułmańskiego.

Jak powiedział dziennikarzom Ferrini, pracownicy urzędu miasta w Bolzano zwrócili się do niego o zabranie choinki pozostawionej po odbywającej się wcześniej uroczystości wręczania nagród sportowcom. Uzasadniali to tym, że drzewko mogłoby zranić wrażliwość muzułmańską.

Lokalny polityk Allesandro Urzi określił całą sprawę „barbarzyństwem kulturowym we Włoszech”. Według niego tolerancja religijna wymaga również akceptacji odmiennej symboliki religijnej.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę