Podczas przeprowadzonych w sobotę specjalnych operacji włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała kilkaset tysięcy maseczek mających chronić przed zakażeniem koronawirusem. Maseczki wyprodukowane w Chinach nie spełniały norm bezpieczeństwa określonych przez resort zdrowia i miały podrobione certyfikaty zezwalające na ich sprzedaż.

Największa akcja Gwardii Finansowej miała miejsce w Rzymie. Kontrole w tamtejszych magazynach i punktach sprzedaży pozwoliły wykryć ponad pół miliona maseczek i produktów dezynfekujących bez wymaganych certyfikatów bezpieczeństwa. W jednej z kontroli w dzielnicy Prenestino funkcjonariusze znaleźli ponad 100 tysięcy nieprawidłowych maseczek i termometrów, na których umieszczono sfałszowane certyfikaty.

W rejonie miasta Varese w Lombardii zarekwirowano natomiast 300 tysięcy maseczek bez certyfikatów, które zostały sprowadzone z Chin przez trzy miejscowe firmy. Z kolei w Neapolu znaleziono  ponad 24 tysiące maseczek znajdujących się już w sprzedaży z podrobionymi znakami jakości.

Akcja Gwardii Finansowej w Modenie doprowadziła do konfiskaty 157 tysięcy maseczek o wartości rynkowej 800 tysięcy euro. Artykuły miały być sprzedawane na terenie całych Włoch.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!