Delikatne ochłodzenie, jakie nawiedziło Polskę w ostatnich dniach będzie jeszcze bardziej dotkliwe. W najbliższy weekend nad naszym krajem pojawi się deszcz, a nawet przelotne opady śniegu!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami, które pojawią się w nocy z piątku na sobotę, a także z soboty na niedzielę. Największe zagrożenie występowaniem ujemnych temperatur ma pojawić się w północnej i centralnej części Polski.

Już dziś warunki pogodowe nie będą rozpieszczać. Najwyższa temperatura, licząca dziewięć kresek powyżej zera notowana będzie w centralnej Polsce, natomiast najniższe wartości odnotowane będą na Pomorzu (5 stopni). Miejscowo mogą wystąpić także opady, przede wszystkim w południowo-wschodniej, południowej i północno-zachodniej części kraju, natomiast w województwie lubuskim spodziewane są opady śniegu.

Jutro będzie podobnie. Termometry będą wskazywały od 6 stopni na Pomorzu do maksymalnie 12 na Podkarpaciu. Dodatkowo mogą wystąpić opady deszczu na zachodnie i południu Polski.

W niedzielę możemy liczyć na pierwsze promienie słońca podczas nadchodzącego weekendu. Przejaśnienia pojawić się przede wszystkich na północnym i północnym wschodzie krańcu Polski. Nie przewiduje się również opadów, zaś temperatura ma oscylować w granicach od 8 stopni na Pomorzu do 13 na Dolnym Śląsku.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę