Weź lakier do włosów i spryskaj firanki. Efekt jest oszałamiający

firanka i lakier do włosów
fot. screen Youtube / Woodyatt Curtains / MakeMeOver Academy

Wydaje ci się, że lakier do włosów służy tylko do utrwalenia fryzury? Nic bardziej mylnego! Ma inne niezwykłe zastosowania, o których nawet ci się nie śniło. Pomoże w wielu sytuacjach i ułatwi wykonywanie prac domowych. Pewnie zastanawiasz się, dlaczego niektórzy ludzie pryskają tekstylia lakierem do włosów. Powód jest tylko jeden.

REKLAMA

Wśród wszystkich prac domowych, jedną z najbardziej męczących jest pranie i prasowanie firanek, a także zasłon. Obchodzenie się z wielką i ciężką tkaniną to naprawdę spore wyzwanie, a mimo wysiłku na materiale i tak przeważnie widać szkaradne zniekształcenia. Jak im zapobiec? Weź lakier do włosów i spryskaj nim firanki, a problem już się nie pojawi.

Zagniecenia na firankach i zasłonach dają się we znaki? Zastosuj nowatorski trik na prasowanie

Aby nie prasować materiałów, niektórzy przyczepiają je na karniszach tuż po odwirowaniu, a jeszcze lekko mokra tkanina schnie i powoli samoczynnie się prostuje. Niemniej jednak efekt jest niezbyt imponujący, a na firance i tak zwykle widać obleśne pomięcia.

Inaczej będzie, jeśli od razu po zawieszeniu lekko mokrych tkanin skropisz je lakierem do włosów. Ten uformuje na firance utwardzającą niewidoczną gołym okiem powłokę, która obciąży i wygładzi tkaninę. Mało tego, potraktowane lakierem firanki czy zasłonki będą dłużej świeże, a ty nie będziesz musiał ich tak często prać. Kosmetyk zostawi na dzianinie asekurującą warstwę, która ochroni tkaninę przed gromadzeniem się na niej brudu i kurzu.

REKLAMA

Czytaj też: Wystarczyła 1 sztuczka i boazeria wygląda jak nowa. Goście byli w szoku

Podziel się: