Wystarczyła 1 sztuczka i boazeria wygląda jak nowa. Goście byli w szoku

boazeria w domu
fot. screen Youtube / Murator tv

Kiedyś boazeria była hitem każdego wnętrza. Wszyscy o niej marzyli i często obijano nią ściany. Ale z biegiem czasu konkurencja wyparła ozdobne deseczki z pomieszczeń. Niemniej jednak boazeria przeżywa drugi renesans i nie brakuje ludzi, którzy obecnie pragną mieć ją u siebie w domu. Jak ją odnowić, by odzyskała dawną świetność i każdy patrzył na nią z podziwem? Sprawdź!

REKLAMA

Jak odświeżyć boazerię w domu, by znów przyciągała wzrok?

Pozbywanie się boazerii z całego domu to spory wyczyn. Proces ten wymaga siły, czasu i pieniędzy na kolejny remont. Z drugiej strony drewniany element na ścianach nie musi fatalnie się prezentować. Wystarczy go odnowić w łatwy sposób.

Najpierw powinniśmy pomyśleć o usunięciu przestarzałej i startej powłoki lakieru. Przeważnie wystarczy przeprowadzić tylko tę jedną czynność, by wygląd deseczek polepszył się błyskawicznie. Ale można je na nowo polakierować – staną się jaśniejsze i nabiorą blasku.

REKLAMA

Warto też zdecydować się na bielenie boazerii przy pomocy białego wosku albo białej bejcy. Dzięki temu ozdobne sęki będą bardziej rzucać się w oczy, co jest niebywałą zaletą. Zresztą drewniane deski można również pomalować. Tylko czym?

Malowanie boazerii
Fachowcy malują boazerie farbą kredową bądź akrylową. W tej sytuacji trzeba solidnie wyczyścić drewniane elementy, a potem je zmatowić. W ten sposób pigment zrobi dużo lepsze wrażenie. Jeśli chcesz, by farba gruntownie pokryła powierzchnię, maźnij boazerię kilka razy. Farba kredowa dedykowana jest drewnianym meblom, dlatego doskonale sprawdzi się też do krycia boazerii.

REKLAMA

Czytaj też: Połóż w mieszkaniu 1 rzecz. Dotkliwy zapach farby zniknie piorunem

Podziel się: