drzewko czereśni
fot. Pixabay

Czereśnie kwitną już od jakiegoś czasu i lada dzień zaczną zawiązywać owoce. To ostatni dzwonek, by spryskać je naturalnym preparatem, który wypędzi wszystkie szkodniki. Jak go przyrządzić własnoręcznie w domu? Zaopatrz się w zaledwie 2 składniki.

Jakie szkodniki mogą zaatakować czereśnie?

Mszyca czereśniowa i nasionnica trześniówka. Ta pierwsza żywi się sokiem liści i pędów, a w efekcie ogranicza ich wzrost, natomiast druga składa jaja w miąższu prawie dojrzałych owoców.

Jak zapobiec ich inwazji?

Przede wszystkim warto zastosować oprysk zanim zawiążą się owoce. Jeszcze zdążysz to zrobić. Aby zminimalizować kontakt z różnymi chemikaliami, najlepiej zastosować ekologiczny oprysk domowej roboty.

Naturalny oprysk na czereśnie zrobisz w mgnieniu oka

Stosując domowy oprysk, sprawisz, że drzewka owocowe będą uginać się od owoców. W ten sposób zabezpieczysz je przed szkodnikami.

Do przyrządzenia ekologicznego specyfiku, a w raczej dwóch, które będziesz stosować na przemian, potrzebujesz tylko 200 g czosnku i 200 g cebuli. Czosnek pokrój w plasterki i przełóż do wiadra, a potem dodaj 10 litrów wody. Identycznie zrób z cebulą.

Teraz odstaw obie mieszanki na około 5 dni. Po tym czasie całkowicie naturalne opryski będą nadawały się do użytku. Ochronią one czereśnię przed szkodnikami i pleśnią lub innymi chorobami. To metoda, którą warto wypróbować.

Czytaj też: Patent na podwójne plony pomidorów. Zastosuj ten trik ogrodników


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę