Nowo wybrany europoseł PiS Patryk Jaki oświadczył, że zostaną podjęte działania w sprawie zmiany regulacji dotyczących mediów społecznościowych. Wiceminister sprawiedliwości twierdzi, że środowiska związane z opozycją finansują działanie antyrządowych fanpage’y na Facebooku.

– To jest nielegalne finansowanie kampanii wyborczej. Prokuratura się za to naprawdę weźmie. Jak też sobie obiecałem, że teraz po kampanii naprawdę weźmiemy się za takie rzeczy jak Sok z Buraka – powiedział Jaki na antenie TVP Info. – To jest instytucjonalnie akceptowane, mimo że ludzie, którzy za to odpowiadają, wiedzą, że to haniebne łamanie prawa. Dlatego teraz to się skończy. Ja chwilę odpocznę i się naprawdę tym zajmę – zapewnił.

Patryk Jaki uważa, że Facebook oraz inne media społecznościowe „instytucjonalnie akceptuje” ukazujące się na ich stronach fake newsy. – Trzeba też pokazać twarze tych ludzi, którzy odpowiadają za Facebooka – stwierdził polityk PiS.

Chodzi o takie fanpage’e jak Sok z Buraka, Nie oglądam TVPiS, Nie lubię PiS-u czy Strajk Obywatelski. Na wszystkich tych stronach publikowane są treści krytyczne wobec rządu, PiS-u i mediów publicznych.

 

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat