Fot.WikimediaCommons/prezydent.gov.ua/CC– BY-4.0

Podczas gdy od strony Białorusi rosyjskie wojska wkraczają do Ukrainy, przywódca tego kraju jest uczestnikiem zawodów w biathlonie. W sieci pojawiły się nowe zdjęcia, na których widać uśmiechniętego Łukaszenkę na nartach.

Białoruski przywódca Alaksandr Łukaszenka pojawił się w sobotę na krajowych zawodach w biathlonie i narciarstwie biegowym dla młodzieży. Jego oficjalna strona udostępniła zdjęcia, na których widać go uśmiechniętego i radosnego.

Na fotografiach widać, jak Łukaszenka jeździ na nartach i chętnie pozuje do zdjęć. Na zawody zabrał ze sobą swojego psa. Oficjalna strona prezydenta podała, że wydarzenie odbywa się na terenie bazy Republikańskiego Centrum Szkolenia Olimpijskiego w sportach zimowych „Raubiczi”.

Dyktator wraz z zawodnikami testują tor narciarski i strzelnicę. Jego planem jest rozpoczęcie sztafety biathlonowej wśród chłopców i dziewcząt urodzonych w latach 2005-2006. Ponadto będzie obserwował zawody i weźmie udział w ceremonii wręczenia nagród.

Obecność Łukaszenki na zawodach sportowych zbiegła się z walką ukraińskich wojsk z Rosjanami. Straż graniczna tego kraju przekazała, że granica od strony Białorusi „została zaatakowana przez rosyjskie wojska wspierane przez Białoruś”.

Co ważne, obecnie strona internetowa białoruskiego prezydenta nie działa. Została zablokowana przez międzynarodową grupę hakerów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę