Cały czas nie cichną pogłoski, wedle których w wyborach prezydenckich miałby startować Donald Tusk. „Fakty” TVN zleciły firmie Kantar przeprowadzenie sondażu, który pokazuje, na kogo Polacy zagłosowaliby w wyborach, jeśli o fotel prezydenta ubiegałby się obecnie urzędujący Andrzej Duda i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Wynik jest jednoznaczny.

Sondaż pokazał, że gdyby wybory prezydenckie odbywały się w najbliższych dniach, Tusk nie miałby żadnych szans z Dudą. To właśnie obecny prezydent okazał się tym, na kogo najchętniej oddaliby głos uprawnieni do wzięcia udziału w wyborach.

Na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 41%. Na byłego premiera Donalda Tuska natomiast jedynie 28%. Na dalszych miejscach znaleźli się: Paweł Kukiz (7%), Robert Biedroń (6%), Władysław Kosiniak-Kamysz (5%), Janusz Korwin-Mikke (4%), Adrian Zandberg (1%). Wśród tych, którzy jeszcze nie wiedzą, na kogo oddaliby swój głos, było 8% ankietowanych.

Sondaż brał pod uwagę też drugą turę wyborów prezydenckich. Tu ponownie wygrywa Duda. Zagłosowałoby na niego 56%, natomiast na Tuska 40%. Niezdecydowanych było 4% respondentów. Sondaż przeprowadzano telefonicznie w dniach 8-9 maja, na grupie 1001 osób w wieku powyżej 18 lat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę