Wiadomo, kto sfinansuje pomnik Jana Olszewskiego! Zaskoczenie?

Żona byłego premiera, Jana Olszewskiego, poinformowała, że budowę jego pomnika sfinansuje… polityk PiS, Antoni Macierewicz. Był on jednym z najlepszych przyjaciół zmarłego, a także jego zaufanym współpracownikiem.

– Rozmawiałam z Antonim Macierewiczem w tej sprawie i on to załatwia. Mój mąż będzie miał godny pomnik z solidnego materiału. Wszystko jest zamówione – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” Marta Olszewska. Jana Olszewskiego pochowano cztery miesiące temu na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Przed kilkoma dniami w Internecie pojawiło się zdjęcie miejsca jego spoczynku – nie ma pomnika, tylko mogiła usypana z piachu.

Czytaj także:  Janusz Korwin-Mikke: Nie obchodzi mnie los Białorusinów

Fotografia wśród internautów wywołała dyskusję. Zgodnie przyznano, że polityk o takich dokonaniach, działacz antykomunistyczny, zasługuje, by po śmierci upamiętnić go godnym pomnikiem. Na pogrzebie byłego premiera obecny był prezydent RP Andrzej Duda, obecny premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu. Jan Olszewski za swoje zasługi został odznaczony m.in. orderem Orła Białego.

Czytaj także:  Kancelaria Sejmu kupi amunicję, hełmy i kamizelki kuloodporne!

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.