Jak poinformował portal Rp.pl, PiS kończy ustalanie list do zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Startować ma między innymi Beata Szydło. Wśród innych nazwisk pojawia się także Beata Kempa, Witold Waszczykowski czy Anna Zalewska.

Wcześniej jednym z pewnych nazwisk, które miały pojawić się na liście w zbliżających się wyborach, był Krzysztof Jurgiel, który pełnił funkcję ministra rolnictwa. Na dziś jednak jego start jest zablokowany – tak słychać w szeregach partii PiS. Jak wskazuje Wirtualna Polska, przyczyną ma być fakt, że Jurgiel w oczach partii nie poradził sobie z kierowaniem oddziałami na Podlasiu.

Liderem Prawa i Sprawiedliwości na listach w Warszawie ma być Jacek Saryusz-Wolski. Taką informację podała „Polityka Insight”. Polityk zasiada już w PE od 2014 roku. W przeszłości związany był z PO.

Ustalenia w sprawie list do europarlamentu poczynił też portal Rp.pl. Jak podają, na listach ma znaleźć się nazwisko minister edukacji Anny Zalewskiej. Startować ma też Beata Kempa pełniąca funkcję pełnomocnika ds. uchodźców. Beata Szydło, była premier, będzie z kolei liderem na listach w Małopolsce. Były minister Witold Waszczykowski ma startować w Łodzi. Wg ustaleń portalu ma mieć na listach „jedynkę”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę