Portal Wirtualne Media zaprezentował wyniki oglądalności dzienników telewizyjnych. „Wiadomości” TVP wypadają bardzo blado. Ogląda je coraz mniej widzów, a w zestawieniu miesięcznym przegoniły je w lutym „Wydarzenia” Polsatu.

Z opracowania danych na temat popularności programów informacyjnych, które przygotowała firma Nielsen Audience Measurement, wynika, że najchętniej oglądane są „Fakty” TVN, które cieszą się widownią liczącą 3,16 mln osób. Za nimi znalazł się „Teleexpress” TVP, który ogląda 2,46 mln widzów. Dalej są „Wydarzenia” Polsatu z 2,4 mln widzów i dopiero za nimi „Wiadomości” TVP, których widownia liczy 2,35 mln widzów.

Takiej sytuacji, jaka miała miejsce w lutym tego roku, by „Wiadomości” przegrały z „Wydarzeniami”, jeszcze nigdy dotąd nie było.

Ponadto inne dane wskazują, że programy informacyjne TVP tracą widzów w zatrważającym tempie. Przoduje tutaj „Teleexpres”, którego widownia, w porównaniu z analogicznym okresem 2017 roku, zmniejszyła się aż o 27,77 procent, czyli o niemal milion widzów. „Wiadomości” TVP zanotowały z kolei spadek o 22,89 procent, czyli o 697 tysięcy osób oglądających wcześniej ten program. Topnienia widowni w przypadku „Wiadomości” nie powstrzymało nawet nadawanie tego dziennika równolegle na dwóch kanałach: w TVP1 i w TVP Info.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna