Wiceminister Inwestycji i Rozwoju, Paweł Chorąży, zdymisjonowany!

Decyzja o dymisji Pawła Chorążego zapadła dziś. Wstępne informacje wskazują na to, iż wiceminister kilkakrotnie zagalopował się w swoich wypowiedziach. Paweł Chorąży wypowiadał się na temat imigrantów oraz repatriantów ze Wschodu. Całą sprawę skomentował sam Mateusz Morawiecki. – Jest dymisja pana ministra Chorążego. Pan minister zdecydowanie zagalopował się w niektórych swoich wypowiedziach i to tyle, co mogę powiedzieć, bo to tematyka bardzo ważna – wypowiedział się premier.

Czytaj także:  Nowe dane MZ o zakażeniach w Polsce

Media spekulują, że powodem dymisji mogła być wypowiedź wiceministra podczas jednej z debat „Jakiej polityki integracyjnej potrzebuje Polska?”. To właśnie w czasie jej trwania Paweł Chorąży wypowiedział się na temat imigrantów. – Napływ imigrantów do naszego kraju musi wzrosnąć, żeby utrzymać wzrost gospodarczy – mówił.

Media wskazują także, że Chorąży wypowiadał się na temat repatriantów ze Wschodu. Twierdził on, że to bardzo trudne zarówno pod względem językowym, jak i logistycznym. Jeśli chodzi o finanse kraju, to sprowadzanie imigrantów z Ukrainy lub Azji jest bardziej opłacalne od repatriacji.