– Potwierdzam na pewno to, że minister Ziobro nadal jest i będzie ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym – oświadczył wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski na antenie Radia Zet, odnosząc się do zawirowań w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Polityk Solidarnej Polski pozytywnie skomentował ewentualne objęcie funkcji wicepremiera przez Jarosława Kaczyńskiego. – Jeżeli taka będzie ostateczna decyzja, to będzie to doskonała informacja dla Polski. Jest niekwestionowanym liderem, architektem Zjednoczonej Prawicy – powiedział o prezesie PiS i zaznaczył: – Nie znam ani jednej osoby w Zjednoczonej Prawicy i ani jednego wyborcy Zjednoczonej Prawicy, który nie chciałby wejścia prezesa Kaczyńskiego do rządu. To jest ogromne wzmocnienie dla polskiego rządu.

Wiceminister został też zapytany przez prowadzącą program Beatę Lubecką o media, a konkretnie o to, które z nich są obiektywne.

– Ja bardzo lubię tygodnik „wSieci”, tygodnik „Do Rzeczy”. Przede wszystkim TVP Jacka Kurskiego to medium absolutnie pluralistyczne, pokazujące prawdziwy obraz rzeczywistości – wyznał Janusz Kowalski i dodał, że za zdecydowanie niewiarygodną uważa „Gazetę Wyborczą”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę