Wiceminister obrony narodowej porównał posłów Platformy i Konfederacji do nazistów

Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki ostro skrytykował na Twitterze parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Konfederacji i porównał ich do nazistów.

„Dla przypomnienia politykom PO i Konfederacji, którzy chcą posiedzenia Sejmu na sali obrad. Naziści mordowali zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem. Ważniejsze było prawo niż nakazy moralne i zdrowy rozsądek”, napisał Kownacki.

W ten sposób Kownacki odniósł się do – przyjętego później przez władze izby niższej parlamentu – postulatu posłów PO i Konfederacji. W przeciwieństwie do PiS, PSL-KP i Lewicy domagali się oni, by posiedzenie Sejmu, dotyczące zmian w regulaminie zezwalających na zdalne przeprowadzanie posiedzenia, odbyło się normalnie w gmachu na ul. Wiejskiej. Jak twierdzili, inny tryb procedowania łamałby konstytucję.

Czytaj także:  Ksiądz Chyła: Na Dudę zagłosowałby prymas Wyszyński, a na Trzaskowskiego generał Kiszczak

Po fali krytyki ze strony internautów wiceminister resortu obrony próbował tłumaczyć, że próba przypisania mu zamiaru porównania opozycji do nazistów „jest dalece nie na miejscu i świadczy wyłącznie o złych intencjach interpretujących”. „Moją jedyną intencją jest przypomnienie czym kończy się sztywne stosowanie litery prawa”, napisał Kownacki na Twitterze.

Komentarze