Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki ostro skrytykował na Twitterze parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Konfederacji i porównał ich do nazistów.

„Dla przypomnienia politykom PO i Konfederacji, którzy chcą posiedzenia Sejmu na sali obrad. Naziści mordowali zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem. Ważniejsze było prawo niż nakazy moralne i zdrowy rozsądek”, napisał Kownacki.

W ten sposób Kownacki odniósł się do – przyjętego później przez władze izby niższej parlamentu – postulatu posłów PO i Konfederacji. W przeciwieństwie do PiS, PSL-KP i Lewicy domagali się oni, by posiedzenie Sejmu, dotyczące zmian w regulaminie zezwalających na zdalne przeprowadzanie posiedzenia, odbyło się normalnie w gmachu na ul. Wiejskiej. Jak twierdzili, inny tryb procedowania łamałby konstytucję.

Po fali krytyki ze strony internautów wiceminister resortu obrony próbował tłumaczyć, że próba przypisania mu zamiaru porównania opozycji do nazistów „jest dalece nie na miejscu i świadczy wyłącznie o złych intencjach interpretujących”. „Moją jedyną intencją jest przypomnienie czym kończy się sztywne stosowanie litery prawa”, napisał Kownacki na Twitterze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę