Wiceminister Semeniuk o przywróceniu handlu w niedzielę: Nie ma na to społecznej zgody

Wiceminister rozwoju pracy i technologii Olga Semeniuk oświadczyła we wtorek w Radiu Zet, że nie będzie przywrócenia handlu w niedzielę. Tego rozwiązania – ze względu na pandemię koronawirusa – domagały się od rządu Mateusza Morawieckiego między innymi stowarzyszenia pracodawców.

   

Semeniuk stwierdziła jednak, że dla otwarcia placówek handlowych przez cały tydzień „nie ma aklamacji ze strony społecznej”. Jak uściśliła, wariant taki byłby rozważany przez premiera, gdyby była na to pełna zgoda Rady Dialogu Społecznego.

– Proszę pamiętać o ochronie praw pracowników i o związkach zawodowych, które tutaj mają jasne stanowisko negujące ten pomysł – zauważyła.

   

Spytana, czy w grudniu – zgodnie z postulatami wicepremiera Jarosława Gowina – zostanie wprowadzona trzecia niedziela handlowa, Semeniuk odparła, że w konsultacjach ze stroną społeczną są rozważane dwa warianty. W pierwszym z nich byłoby to „uwolnienie trzeciej niedzieli handlowej w grudniu a w dłuższym – do końca pandemii”. Obecnie w Radzie Dialogu Społecznego nie ma zgody dla tego rozwiązania.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News