„Wczoraj wieczorem w TVN24 prowadzący program nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej. Zwracam się z pytaniem do właściciela tej stacji Discovery, czy akceptuje taki przekaz swojej telewizji?”, napisał Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury w rządzie Mateusza Morawieckiego, na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, zwracając się bezpośrednio do Discovery Communications, amerykańskiej firmy, która jest właścicielem TVN i TVN24.

Polityk odniósł się w ten sposób do piątkowego odcinka, nadawanego codziennie wieczorem w TVN24, satyrycznego programu „Szkło kontaktowe”. W pokazywanym w czasie audycji materiale wideo rzecznik stołecznej policji wyjaśnił, że piątkowe działania policjantów, w tym użycie siły fizycznej wobec protestujących przed Sejmem, „były podyktowane wykonywanymi czynnościami w związku z popełnionym wykroczeniem”.

Współprowadzący tego dnia „Szkło kontaktowe” redaktor Marek Przybylik stwierdził, że takimi działaniami funkcjonariusze „chcą pokazać, jacy są sprawni i służebni wobec polityków”. Jak dodał, „policjanci nie powinni walczyć z demonstrantami, tylko z politykami”.

Komentarz Glińskiego – który zapowiedział też, że w sprawie wypowiedzi Przybylika poprosi o opinię Krajową Radę Radiofonii i Telewizji – wywołał burzę na Twitterze. Niektórzy internauci proponują ministrowi kultury, by lepiej zajął się TVP i dziennikarzem tej stacji Michałem Rachoniem. Inni przyznają Glińskiemu rację i domagają się odebrania koncesji TVN i TVN24.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę