Za przejaw cynizmu i propagowania hejtu wicepremier i minister kultury Piotr Gliński uznał program „Szkło kontaktowe” w TVN24. – Co to jest za program? Po co on powstał? (…). Tylko i wyłącznie powstał ten program po to, żeby ludzie się nienawidzili w Polsce – mówił Gliński w wywiadzie dla radia RMF FM.

Według ministra ludzie dzwoniący do „Szkła kontaktowego” są „podburzani przez prowadzących, żeby tak dzwonili, żeby te rzeczy opowiadali, wypluwali z siebie takie emocje. Po co to? Tylko po to, żeby Polaków dzielić i zmuszać, w jakimś sensie formatować do nienawiści”. Ponadto jego zdaniem publicystyka w stacjach prywatnych, która marginalizuje doniesienia na temat Prawa i Sprawiedliwości, jest doskonałym przykładem szerzenia nienawiści w komercyjnych środkach masowego przekazu. – Przemysł pogardy od wielu lat funkcjonujący w Polsce to właśnie miał na celu – mówił w wywiadzie wicepremier.

Hejtowi uprawianemu w audycji w TVN24 Gliński przeciwstawił program satyryczny „W tyle wizji” w telewizji publicznej, którego autorem jest Marcin Wolski. Jego zdaniem są to audycje nieporównywalne, gdyż „W tyle wizji” broni racji ludzi, którzy byli przez wiele lat wykluczani. – Moim zdaniem jest to bardziej delikatne, operujące na humorze, a nie na nienawiści – podkreślił minister kultury w rządzie Beaty Szydło.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę