– Mateusz Morawiecki wziął za zakładników prawie 40 mln Polaków, tylko po to, by zaspokoić najtwardszy elektorat Zjednoczonej Prawicy – oświadczył wiceszef PSL Krzysztof Hetman w wywiadzie dla portalu Onet, komentując rządowe plany zawetowania budżetu Unii Europejskiej.

– Niestety polski premier robi z siebie kompletnego głupka – skomentował zachowanie Morawieckiego Hetman. Przypomniał przy tym, że pierwsza inicjatywa legislacyjna, dotycząca powiązania praworządności z budżetem unijnym, została przedstawiona 2 maja 2018 roku. – Tego dnia przedstawiono projekt rozporządzenia i wieloletnie ramy finansowe, czyli budżet UE na lata 2021-2027. Od 2 maja 2018 r. było wiadomo, że to idzie razem w pakiecie – wyjaśnił.

Jak stwierdził, premier zmienił podejście do kwestii zawetowania budżetu, „kiedy Jarosław Kaczyński powiedział, że trzeba zawetować budżet UE, by nie oddać pola Ziobrze”.  – Premier nie ma innego wyjścia i musi robić dokładnie to, czego chce Jarosław Kaczyński, bo tylko od niego zależy. Morawiecki jest premierem wyłącznie dlatego, bo tego chciał prezes PiS – skonstatował Hetman.

Wiceprezes PSL, w kontekście prowadzonej przez prezesa PiS polityki, ocenił go jako „obłąkanego człowieka”. –  Kiedy od czasu do czasu wychodzi na mównicę sejmową i to jeszcze bez maseczki, to widzę obłąkanego człowieka, którego wypuścili z Tworek. I ów obłąkany Jarosław Kaczyński znalazł w ostatnim czasie innego obłąkanego kolegę – Zbigniewa Ziobrę – oświadczył.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę