Wiceprezes TVP zapewnia: Nie uprawiamy propagandy Urbana!

REKLAMA

Wiceprezes telewizji publicznej Mateusz Matyszkowicz odniósł się na antenie prawicowej telewizji wPolsce.pl do niedawnego listu otwartego publicysty i dziennikarza Roberta Mazurka do szefowej „Wiadomości” Danuty Holeckiej. Mazurek skrytykował w nim sposób przekazywania treści przez główny program informacyjny telewizji publicznej.

„W tępej propagandzie sukcesu jesteście gierkowscy, w nagonkach na opozycję gomułkowscy, a w estetyce jaruzelscy. Tyle, że za Jaruzela było klarowniej, bo oni przynajmniej występowali w mundurach, a wam ich nie sprawiono”, napisał dziennikarz do Holeckiej.

REKLAMA

Matyszkowicz stwierdził, że zarzuty Mazurka są bezpodstawne.

– Jakiekolwiek porównywanie dzisiejszej telewizji publicznej do telewizji czasów stanu wojennego, propagandy uprawianej przez Jerzego Urbana, czołgów wyprowadzonych na ulicę, masowych aresztowań, braku wolności słowa i prasy… Te porównania są całkowicie absurdalne – podkreślił wiceprezes TVP na antenie telewizji wPolsce.pl.

REKLAMA

Zdaniem Matyszkowicza „Wiadomości” TVP informują rzetelnie o sprawach Polski, telewizja publiczna jest obiektywna i pluralistyczna oraz dopuszcza głos tych, którzy gdzie indziej są cenzurowani.

Podziel się: