Wiceszef Klubu Parlamentarnego PiS buntuje się przeciw Kaczyńskiemu: Wybory w maju oznaczają, że ktoś może stracić zdrowie lub życie!

Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Michał Wypij w rozmowie z portalem Onet.pl zaprotestował przeciwko forsowanemu przez Jarosława Kaczyńskiego majowemu terminowi wyborów prezydenckich.

   

Wypij jest członkiem Porozumienia Jarosława Gowina, który niedawno odszedł z rządu Mateusza Morawieckiego, protestując przeciwko przeprowadzeniu przez PiS wyborów w okresie pandemii koronawirusa.

– Wybory w maju oznaczają, że ktoś z naszych obywateli może stracić przez nie zdrowie lub życie. Ja się na to nie godzę – powiedział Wypij. – Bycie w porządku wobec własnego sumienia i dbanie o współobywateli nigdy nie jest porażką. Poza tym w polityce gra się do końca – stwierdził.

   

Poseł zapowiedział jednocześnie, że nie jest przeciwnikiem głosowania korespondencyjnego i gotów jest poprzeć ustawę jego dotyczącą. Warunkiem jest jednak zmiana pierwotnego ich terminu na późniejszy. – Jak ten warunek nie będzie spełniony, nie poprę ustawy. Nie zaryzykuję życiem i zdrowiem Polaków – podkreślił.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News