– Jedyny ruch Trzaskowskiego, jaki w tej chwili jest, to jest ruch ścieków i nieczystości do Wisły – powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży. Polityk PiS odniósł się w ten sposób do tworzenia przez prezydenta Warszawy ruchu obywatelskiego „Nowa Solidarność”. Jego inauguracja miała nastąpić właśnie w sobotę, jednak została odroczona ze względu na awarię stołecznej oczyszczalni „Czajka”.

Według Pobożego to właśnie zaangażowanie Trzaskowskiego w tworzenie „Nowej Solidarności” sprawiło, że „sprawy ważne dla Warszawy leżały odłogiem”. Zarzucił jednocześnie włodarzowi miasta, że jedynie „chętnie pokazuje się na konferencjach”, a w ostatni czwartek nie pojawił się na zwołanej z własnej inicjatywy nadzwyczajnej sesji rady miasta w sprawie „Czajki”.

Poboży i obecni na konferencji politycy PiS poinformowali również o uruchomieniu strony internetowej www.ruchtrzaskowskiego.pl, na której został umieszczony specjalny licznik, który pokazuje ilość ścieków wpadającą do Wisły w wyniku pęknięcia rury w oczyszczalni. Wynika z niej, że do tej pory do rzeki zrzuconych zostało ponad 2 mld litrów ścieków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę