Więcej praw dla broniących się przed napaścią. Minister Ziobro daje jasny sygnał przestępcom!

Nowe prawo według Zbigniewa Ziobry powinno być takie, aby obywatel broniący się przed napaścią mógł działać w większym zakresie prawnym aniżeli to możliwe w przypadku napastnika. Zdaniem ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego każdy Polak i Polka, jacy zostali napadnięci powinni mieć skuteczną ochronę państwa. Obecnie mamy często do czynienia z taką sytuacją, że to ofiara musi się dokładnie tłumaczyć z tego, że przekroczyła obronę konieczną.

   

Jak powiedział dziś Ziobro na konferencji prasowej w Warszawie, – „Musimy dać jasny sygnał, że prawo nie ustępuje przed bezprawiem. Dać jasny sygnał przestępcom, że to oni mają się bać, jeśli dopuszczają się przestępstwa i zamachu na zdrowie i życie uczciwych ludzi”.

Zaznaczył także, że – „Musimy dać informację Polakom, że jeśli będą się bronić skutecznie, używając nawet metod, które są dalej idące, niż te, którymi posłużył się napastnik, to będą chronieni przez państwo”.

   
Zobacz także:  Mosbacher: Żałuję, że nie jestem starsza

Szef resortu sprawiedliwości powiedział również, że – „nie można wymagać od obywateli, żeby oni zamiast policji podejmowali działania broniąc się przed tego rodzaju napaścią, a z drugiej strony, by ponosili konsekwencje skutecznej obrony”.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News