Nowe prawo według Zbigniewa Ziobry powinno być takie, aby obywatel broniący się przed napaścią mógł działać w większym zakresie prawnym aniżeli to możliwe w przypadku napastnika. Zdaniem ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego każdy Polak i Polka, jacy zostali napadnięci powinni mieć skuteczną ochronę państwa. Obecnie mamy często do czynienia z taką sytuacją, że to ofiara musi się dokładnie tłumaczyć z tego, że przekroczyła obronę konieczną.

Jak powiedział dziś Ziobro na konferencji prasowej w Warszawie, – „Musimy dać jasny sygnał, że prawo nie ustępuje przed bezprawiem. Dać jasny sygnał przestępcom, że to oni mają się bać, jeśli dopuszczają się przestępstwa i zamachu na zdrowie i życie uczciwych ludzi”.

Zaznaczył także, że – „Musimy dać informację Polakom, że jeśli będą się bronić skutecznie, używając nawet metod, które są dalej idące, niż te, którymi posłużył się napastnik, to będą chronieni przez państwo”.

Szef resortu sprawiedliwości powiedział również, że – „nie można wymagać od obywateli, żeby oni zamiast policji podejmowali działania broniąc się przed tego rodzaju napaścią, a z drugiej strony, by ponosili konsekwencje skutecznej obrony”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna