Fot.ilustr.Pexels.com/Public Domain

Rok po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ponad 60 proc. Brytyjczyków ocenia, że brexit nie przyniósł takich korzyści dla ich kraju, jakich się spodziewali.

Badanie Opinium przeprowadzone przez „Observera” wykazało, że 42 proc. osób, które w referendum w 2016 roku poparło wyjście Wielkiej Brytanii z UE, jest niezadowolonych z tego, jak do tej pory przebiega brexit.

Według badania 26 proc. zwolenników brexitu jest zdania, że przebiegł on gorzej, niż tego oczekiwali, z kolei 16 proc. uznało, że dotychczasowy przebieg brexitu potwierdza ich obawy o to, że odbędzie się on źle.

Zdecydowana większość ankietowanych zwolenników pozostania Wielkiej Brytanii w strukturach zjednoczonej Europy (86 proc.) wyraziła opinię, że brexit wyszedł źle lub gorzej niż się spodziewali.

Tylko 14 proc. wszystkich osób, które wzięły udział w badaniu Opinium, stwierdziło, że brexit przebiegł lepiej niż oczekiwano.

W opinii przedstawiciela ośrodka Adama Drummonda wyniki sondażu dowodzą, że zwolennicy brexitu są dziś bardziej niezdecydowani, co do korzyści płynących z opuszczenia UE przez Wielką Brytanię.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę