Większość Polaków dobrze ocenia rząd i prezydenta

REKLAMA

Sondaż przeprowadzony przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl przynosi dobre wieści dla PiS. Okazuje się, że rząd i prezydent są dobrze oceniani przez większość Polaków.

Z badania Estymatora wynika, że aż 52 proc. Polaków pozytywnie ocenia działania rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Jest to wzrost o 2 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego sondażu tej pracowni. Negatywną ocenę gabinetowi Morawieckiego wystawiło 44 proc. ankietowanych, co oznacza przyrost o 1 punkt procentowy od ostatniego badania. Niewielka grupa, licząca 4 proc. respondentów, nie ma zdania w tej sprawie.

REKLAMA

Jeszcze więcej uczestników sondażu niż rządowi wystawiło dobrą ocenę głowie państwa. Działania prezydenta Andrzeja Dudy pozytywnie ocenia aż 57 proc. badanych i jest to więcej o 3 punkty procentowe niż w ostatnim badaniu Estymatora. Urzędującego prezydenta negatywnie ocenia 39 proc. ankietowanych, czyli o 3 punkty procentowe mniej niż w poprzednim sondażu. Natomiast 4 proc. uczestników badania nie ma zdania w kwestii oceny działań prezydenta Dudy.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 23–24 lipca 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1034 dorosłych Polaków metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Udostępnij: