Ubiegający się o najwyższy urząd w państwie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapewnia, że jeśli wygra wybory, to będzie w stanie współpracować z rządem Mateusza Morawieckiego. Kandydat KO zapowiada, że złe ustawy zamierza wetować, a dobre dla obywateli będzie popierał i podpisywał.

Pracownia SW Research zapytała, co na ten temat sądzą Polacy. „Jak ocenia Pani/Pan – czy Rafał Trzaskowski, jeśli zostanie prezydentem Polski, będzie współpracował z rządem Prawa i Sprawiedliwości?”, spytano w sondażu przeprowadzonym na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Okazało się, że aż 52 proc. badanych sądzi, że takiej współpracy nie będzie. Po 26 proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowanie nie” oraz „raczej nie”. Przeciwnego zdania jest natomiast 24 proc. badanych, przy czym tylko 4 proc. wybrało odpowiedź „zdecydowanie tak”, a 20 proc. „raczej tak”. Z kolei 24 proc. uczestników badania wskazało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Sondaż zrealizowano metodą CAWI w dniach od 19 do 23 czerwca 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1066 pełnoletnich Polaków.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat