Większość Polaków za powrotem handlowych niedziel

REKLAMA

Ponad połowa Polaków opowiada się za likwidacją niedziel wolnych od handlu. Tak wynika z najnowszego sondażu zleconego przez CBRE. Przeciw takiemu rozwiązaniu była jedna trzecia respondentów.

Badanie CBRE wykazało, że przywrócenie pracy sklepów w niedzielę poparło 51 proc. ankietowanych. Co trzeci z respondentów stwierdził, że byłaby to niedobra decyzja, zaś 16 proc. nie miało w tej kwestii sprecyzowanej opinii.

REKLAMA

Postulat przywrócenia możliwości robienia zakupów w niedzielę został pozytywnie oceniony zarówno przez respondentów mieszkających w mniejszych miejscowościach, jak i w dużych miastach (w obu grupach po 50 proc. osób biorących udział w badaniu). Najwyższy odsetek osób chcących przywrócenia handlu był wśród mieszkańców metropolii (57 proc. badanych).

Obowiązującemu obecnie zakazowi sprzeciwiają się przede wszystkim mężczyźni (53 proc. ankietowanych). Zakupy we wszystkie tygodnia chciałaby również robić młodzież oraz najstarsza wiekowo grupa respondentów (po 55 proc.).

Według szefowej sektora handlowego w CBRE Magdaleny Frątczak na takie wyniki badania wpłynęła pandemia koronawirusa. Osoby, które wzięły udział w sondażu, uważają bowiem, że przywrócenie handlu w niedzielę spowodowałby odciążenie ruchu w sklepach, mniejsze kolejki oraz ułatwiłoby robienie zakupów z zachowaniem zalecanego reżimu sanitarnego, w tym z utrzymywaniem dystansu społecznego.

REKLAMA

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: