Sześć zarzutów na mocy ustawy o zwalczaniu terroryzmu otrzymał w Wielkiej Brytanii 33-letni Paweł G. Mężczyzna jest prawdopodobnie obywatelem Polski. Postawienie zarzutów to wynik prowadzonego śledztwa ws. aktywności ekstremistycznej radykalnej prawicy. Sprawą zajmuje się zespół ds. zwalczania terroryzmu.

Tożsamość mężczyzny jest znana dzięki informacjom ujawnionym przez brytyjską agencję informacyjną PA. Wiadomość o zarzutach przekazała natomiast Counter Terrorism Policing, jednostka policji z północno-wschodniej części kraju, która zajmuje się zwalczaniem terroryzmu. Choć oficjalnie nie potwierdzono polskiego obywatelstwa mężczyzny, to jego imię i nazwisko wyraźnie na to wskazują.

Paweł G. otrzymał zarzuty na podstawie artykułu 58 (1b) ustawy o zwalczaniu terroryzmu z 2000 roku. Dotyczą one przestępstwa posiadania dokumentów lub nagrań zawierających informacje, które byłyby użyteczne dla popełniającego lub przygotowującego jakiś akt terroryzmu.

33-latka zatrzymano 23 lutego w Leeds. W sobotę stanie przed sądem w Londynie. – Zdaję sobie sprawę z tego, że śledztwa tego typu mogą spowodować zrozumiałe obawy opinii publicznej, więc rozmawiamy z kluczowymi przedstawicielami naszych wspólnot, aby upewnić ich co do ich bezpieczeństwa – podkreślił dowódca policji w Leeds Steve Cotter.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę