Wielka Brytania zszokowana. Królowa Elżbieta II chce się zrzec korony!

W Wielkiej Brytanii Królowa Elżbieta II jest jedną z najsłynniejszych ikon brytyjskich już od dziesięcioleci. Królowa jednak ma już swoje lata, w mediach pojawiły się informacje z Pałacu Buckingham, iż Elżbieta II podjęła decyzję o możliwości zmiany na tronie. Wie już komu przekaże koronę oraz kiedy to zrobi. Podano także wstępną datę możliwej abdykacji.

Źródło z Pałacu Buckingham, na które powołuje się brytyjska praca wyjawiło, że królowa Elżbieta II chce oddać władzę swojemu synowi – Księciu Karolowi. Ta informacja wzbudziła sensację w Wielkiej Brytanii. Wszystko odbyć ma się za cztery lata, kiedy brytyjska królowa zrzeknie się korony na rzecz swojego syna. Królowa będzie mieć wtedy 95 lat.

 
Czytaj także:  W Czechach luzowanie restrykcji. Otwarte będą sklepy w niedziele i restauracje

Książę Karol koronę może przejąć dopiero po śmierci matki. Sprawowałby władzę jako regent. Wcześniej królowa niejednokrotnie podkreślała, iż nie ma mowy o abdykacji. Od razu ukazały się spekulacje, skąd wzięło się takie postanowienie. Jeśli Elżbieta zdecydowałaby się na abdukcję, to musiałoby to zostać zatwierdzone przez brytyjski parlament. Media wskazują, iż królowa jet w dobrej kondycji, lecz coraz rzadziej uczestniczy w zagranicznych wizytacjach oraz wycieczkach. Taki scenariusz nie jest ostatecznie pewny. Natomiast wysocy urzędnicy z królewskiego dworu podkreślają bez jakichkolwiek wątpliwości, że zostały rozpoczęte przygotowania do przekazania władzy.

Elżbieta II prawdopodobnie chce pójść w ślady męża – księcia Filipa, który wycofuje się z życia publicznego, przechodząc na emeryturę. 96- letni książę Filip zakończy oficjalne obowiązki już na jesieni.

Czytaj także:  W Czechach luzowanie restrykcji. Otwarte będą sklepy w niedziele i restauracje


NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS