W Wielkiej Brytanii Królowa Elżbieta II jest jedną z najsłynniejszych ikon brytyjskich już od dziesięcioleci. Królowa jednak ma już swoje lata, w mediach pojawiły się informacje z Pałacu Buckingham, iż Elżbieta II podjęła decyzję o możliwości zmiany na tronie. Wie już komu przekaże koronę oraz kiedy to zrobi. Podano także wstępną datę możliwej abdykacji.

Źródło z Pałacu Buckingham, na które powołuje się brytyjska praca wyjawiło, że królowa Elżbieta II chce oddać władzę swojemu synowi – Księciu Karolowi. Ta informacja wzbudziła sensację w Wielkiej Brytanii. Wszystko odbyć ma się za cztery lata, kiedy brytyjska królowa zrzeknie się korony na rzecz swojego syna. Królowa będzie mieć wtedy 95 lat.

Książę Karol koronę może przejąć dopiero po śmierci matki. Sprawowałby władzę jako regent. Wcześniej królowa niejednokrotnie podkreślała, iż nie ma mowy o abdykacji. Od razu ukazały się spekulacje, skąd wzięło się takie postanowienie. Jeśli Elżbieta zdecydowałaby się na abdukcję, to musiałoby to zostać zatwierdzone przez brytyjski parlament. Media wskazują, iż królowa jet w dobrej kondycji, lecz coraz rzadziej uczestniczy w zagranicznych wizytacjach oraz wycieczkach. Taki scenariusz nie jest ostatecznie pewny. Natomiast wysocy urzędnicy z królewskiego dworu podkreślają bez jakichkolwiek wątpliwości, że zostały rozpoczęte przygotowania do przekazania władzy.

Elżbieta II prawdopodobnie chce pójść w ślady męża – księcia Filipa, który wycofuje się z życia publicznego, przechodząc na emeryturę. 96- letni książę Filip zakończy oficjalne obowiązki już na jesieni.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna