Wielka pomyłka w USA! Znaleźli 2,6 tys. niezliczonych kart do głosowania!

W stanie Georgia ponownie przeliczano głosy oddane w wyborach prezydenckich. Znaleziono niemal 2,6 tys. kart, których wcześniej nie uwzględniono w przeliczeniu! Większość zawierała głosy oddane na Donalda Trumpa.

Głosy były oddane w hrabstwie Floyd. Jak poinformowały władze stanu, błąd miał wynikać z tego, że urządzenia skanujące karty nie przesłały danych. Z niezliczonych głosów 1,6 tys. oddanych było na Trumpa, 800 – na Bidena.

Czytaj także:  Papież Franciszek pod respiratorem walczył o życie!
 

Dyrektor wyborczy w Georgii, Gabriel Sterling, całą sytuację określił jako „niesamowitą pomyłkę”. – To nie jest kwestia sprzętu. To kwestia osoby, która nie wykonuje swojej pracy prawidłowo – podkreślił i wezwał do zmian na „szczycie kadry kierowniczej”.

Do sprawy odniósł się również Luke Martin, przewodniczący Partii Republikańskiej w hrabstwie Floyd. Całe niedopatrzenie nazwał niepokojącym, jednak dodał też, że „nie wydaje się to powszechnym problemem”.

Czytaj także:  WHO alarmuje: Europa to światowe epicentrum koronawirusa

Jak do tej pory sytuacja ta jest największą nieprawidłowością, którą wykryto przy ponownym przeliczaniu głosów w Georgii. Rozpoczęto je w piątek, ma zakończyć się do środy.