Platforma Obywatelska, Nowoczesna, PSL i SLD nie są w stanie pokonać PiS. Ugrupowania te łącznie mają mniejsze poparcie niż partia rządząca. Potwierdzają to wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez firmę Estymator, z których wynika, że gdyby wybory odbyły się w drugiej połowie sierpnia, to partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyłaby wystarczającą liczbę głosów do tego, by samodzielnie rządzić, i powiększyłaby stan posiadania mandatów w Sejmie.

Badanie przeprowadzone na zlecenie portalu doRzeczy.pl wykazało, że na Prawo i Sprawiedliwość oddałoby swoje głosy aż 44, 2 proc. Polaków, czyli jeszcze więcej niż w zwycięskich dla tego ugrupowania wyborach w 2015 roku. Drugie miejsce zajęłaby Platforma Obywatelska z wynikiem 24,8 proc., a więc bardzo zbliżonym do tego sprzed trzech lat. Na trzecim miejscu na podium znalazłby się Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który zadeklarowało oddanie głosu 8,9 proc. respondentów Estymatora.

Do Sejmu wszedłby jeszcze Kukiz’15 z poparciem na poziomie 7,1 proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które wskazało 6,6 proc. ankietowanych.

Pod kreską znalazłaby się Nowoczesna, która z wynikiem 3,4 proc. nie przekroczyłaby progu wyborczego.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 22-23 sierpnia 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1011 dorosłych Polaków. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby zdecydowane, a więc tych respondentów, którzy zadeklarowali, że na pewno będą głosować, a także wskazali, na którą partię.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę