Podczas sobotniej konwencji Wiosny lider tej partii Robert Biedroń poinformował, że za kilka tygodni dojdzie do połączenia się jego partii i Sojuszu Lewicy Demokratycznej kierowanej przez Włodzimierza Czarzastego. Wspólna formacja nazywać się będzie Nowa Lewica

– Lewica zawsze wygrywa wybory, kiedy idzie zjednoczona. Połączyliśmy trzy pokolenia lewicy i odnieśliśmy sukces. Zjednoczeni jesteśmy w stanie zdziałać wiele. Pora na kontynuację – podkreślił Biedroń w swoim przemówieniu.

Informacje o scaleniu potwierdził sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek. – Chcemy, żeby powstała nowa formuła partii lewicowej, która nie będzie walczyła o przekroczenie progu na poziomie pięciu czy ośmiu procent, tylko realnie będzie walczyła o rządzenie, a przynajmniej współrządzenie naszym krajem za cztery lata – stwierdził polityk SLD.

Kulasek poinformował również, że w jego partii trwają obecnie prace nad zmianami w statucie, które pozwolą na wprowadzenie dwóch współprzewodniczących nowej partii, którzy wywodziliby się z istniejących obecnie ugrupowań.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę