Wielki Marsz Niepodległości! Wiemy, ilu ludzi wzięło udział!

REKLAMA

O godzinie 15 wyruszył Marsz Niepodległości zorganizowany m.in. przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Marsz trwał nieustannie od kilku godzin godzin! Cały czas wylewa się morze uczestników i biało-czerwonych flag. Joachim Brudziński na twitterze podał szacunkowe dane.

– Polacy odpowiedzieli na apel Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego. Według wstępnych szacunków Policji w marszu w Warszawie bierze udział obecnie ponad 200 tys. osób – napisał szef MSWiA.

REKLAMA

Informacje te potwierdza Mariusz Ciarka rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji. – Już teraz można powiedzieć, że jest to niewątpliwie największe zabezpieczenie @Policja_KSP w historii. W marszu bierze udział nie mniej, jak 200 tys. osób, morze biało-czerwonych flag – napisał na twitterze.

Marsz był wspólnym spotkaniem państwowym z narodowcami. Jednak Marsz Państwowy ruszył 20 minut wcześniej. Grupy oddzielało kilkaset metrów. Joachim Brudziński wyjaśnił, że przerwa wynika ze względów bezpieczeństwa. Zaznaczył także że, służby w tym także żandarmeria wojskowa, cały czas trzymają rękę na pulsie. Marsz odbył się bez większych zakłóceń i w spokoju. – Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Rok temu 8 idiotów rozwinęło baner na koniec marszu na wysokości Mostu Poniatowskiego. Potem niektóre media z 60 tys. patriotów zrobiły faszystów. Wierzę, że tym razem skutecznie uniemożliwimy obrażanie ponad 200 tys. Polaków – apelował Brudziński na twitterze.