Ryszard Petru powraca do polityki! Będzie ubiegał się o fotel senatora
fot. Piotr Drabik
Creative Commons Attribution 2.0

Rok 2023 można już chyba uznać za rok wielkich powrotów! Najpierw słynna Samoobrona zdecydowała się na start w jesiennych wyborach parlamentarnych, a teraz wyzwanie podejmuje Ryszard Petru. Ekonomista, który zasłynął sformowaniem partii .Nowoczesna i komicznymi przejęzyczeniami, ogłosił, że będzie starał się o mandat Senatora RP.

Zwęszyć pewnego rodzaju przełom można było już dziś po godz. 8:00 rano, kiedy Ryszard Petru opublikował na Twitterze tajemniczą zapowiedź. Były (i znów czynny) polityk zapowiedział zwołanie konferencji prasowej!

„Zapraszam dziś na konferencję prasową, na której wygłoszę ważne oświadczenie polityczne. Po konferencje jestem do Państwa dyspozycji” – napisał Petru na Twitterze.

Raczej nikt – poza otoczeniem Ryszarda Petru – nie wiedział, co się święci. Wszystko stało się jasne dopiero po godz. 12:30, kiedy były przewodniczący .Nowoczesnej wyjawił publicznie swój plan na najbliższe wybory parlamentarne.

Ryszard Petru wraca do polityki! Były szef Nowoczesnej będzie startował do Senatu Rzeczypospolitej

„Przed sobą mamy bardzo ważne wybory. Wybory, które również w kontekście ‘lex Tusk’ będą decydowały o polskiej demokracji” – rozpoczął wzniośle Ryszard Petru, cytuje „Polsat News”. W końcu przestał jednak budować napięcie i ogłosił swój wielki powrót!

„Szanowni państwo, będę startował do Senatu z okręgu 43, który obejmuje warszawskie dzielnice Mokotów, Ursynów, Wilanów, Wawer” – ogłosił w czasie środowej konferencji prasowej Ryszard Petru.

„Mieszkałem na Ursynowie, mieszkam w Wilanowie, pracuję na Mokotowie. Uważam, że znam dużą część problemów mieszkańców tych dzielnic, ale oczywiście nie wszystkie i w tych sprawach będę spotykał się z mieszkańcami” – wyjaśnił, już oficjalnie, kandydat na senatora RP.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę