W związku z epidemią koronawirusa w uroczystościach religijnych może obecnie uczestniczyć nie więcej niż 5 osób. Wprowadzony przez rząd zakaz, mimo że podyktowany wyłącznie względami bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków, nie podoba się Sławomirowi Świerzyńskiemu. Lider Bayer Full zaczął w związku z tym zachęcać mężczyzn, aby udali się do kościoła wbrew zakazom władz o zgromadzeniach.

„Jeśli w autobusie może jechać 35 osób, to dlaczego w gmachu takim jak Katedra nie może być 5 osób”, stwierdził Świerzyński.

„Wielki Tydzień bez wiernych, Wielki Piątek, Sobota a Zmartwychwstanie? Gdzie są Biskupi, Wstydź się Polsko”, napisał lider zespołu Bayer Full.

„Mężczyźni, ojcowie i dziadkowie idźmy do kościoła wbrew zakazom, mamy wiarę i odwagę by wielbić Jezusa i błagać Go o Pokój i zdrowie dla naszych rodzin i bliskich”, zaapelował Sławomir Świerzyński i dodał: „Polak ma obowiązek strzec wiary katolickiej. Tylko pod Krzyżem tylko pod tym znakiem Polska jest Polską”.

https://twitter.com/Turlech44/status/1243471978989785089

Wpis zachęcający mężczyzn do łamania zakazów i tłumnego udziału w nabożeństwach spotkał się z ogromnym oburzeniem internautów i Świerzyński go w końcu usunął, tłumacząc, że „każdy ma rozum i robi welde niego”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę