Wielkie pluskwy atakują Polskę! Mogą wejść nawet na sufit!

To na pewno nie będzie dobra wiadomość dla osób, które brzydzą się insektami. Niestety, do naszego kraju dotarły monstrualne pluskwiaki. Osiągają długość nawet dwóch centymetrów i można je zobaczyć nawet na suficie w mieszkaniu.

   

Pluskwy posiadają długie czułki i charakterystyczne smugi koloru czerwonego. Najgorsze jest to, że mogą się dostać wszędzie. Zdaniem naukowców stary kontynent walczy teraz z prawdziwą inwazją pluskwiaka giganta. Chodzi o wtyka amerykańskiego, który przybył na teren Europy kilkanaście lat temu. Na kontynent najprawdopodobniej przedostał się podczas transportowania roślin z cieplejszych regionów USA. W miarę jak ocieplał się klimat, przedostawał się poza szczeliny magazynów. Teraz jednak zauważalna jest już prawdziwa inwazja tego pluskwiaka.

W końcu dotarł też do Dolnego Śląska i Małopolski. Naukowcy są jednak zdania, że jest już obecny na terenie całej Polski. Zimą chowa się w mieszkaniach, a latem przemieszcza się w różne miejsca. Czy należy się obawiać tego stworzenia? Do tej pory znany jest tylko jeden przypadek pogryzienia, a objawy przypominały ukąszenie pszczoły.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News