To na pewno nie będzie dobra wiadomość dla osób, które brzydzą się insektami. Niestety, do naszego kraju dotarły monstrualne pluskwiaki. Osiągają długość nawet dwóch centymetrów i można je zobaczyć nawet na suficie w mieszkaniu.

Pluskwy posiadają długie czułki i charakterystyczne smugi koloru czerwonego. Najgorsze jest to, że mogą się dostać wszędzie. Zdaniem naukowców stary kontynent walczy teraz z prawdziwą inwazją pluskwiaka giganta. Chodzi o wtyka amerykańskiego, który przybył na teren Europy kilkanaście lat temu. Na kontynent najprawdopodobniej przedostał się podczas transportowania roślin z cieplejszych regionów USA. W miarę jak ocieplał się klimat, przedostawał się poza szczeliny magazynów. Teraz jednak zauważalna jest już prawdziwa inwazja tego pluskwiaka.

W końcu dotarł też do Dolnego Śląska i Małopolski. Naukowcy są jednak zdania, że jest już obecny na terenie całej Polski. Zimą chowa się w mieszkaniach, a latem przemieszcza się w różne miejsca. Czy należy się obawiać tego stworzenia? Do tej pory znany jest tylko jeden przypadek pogryzienia, a objawy przypominały ukąszenie pszczoły.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę