Planujesz wypad do Paryża? Mamy dobrą wiadomości! Po wielu tygodniach, wieża Eiffla w końcu została otwarta dla zwiedzających! Przerwa była spowodowana epidemią koronawirusa.

Wieża została zamknięta 13 marca. Od czwartku zwiedzający, obowiązkowo w maseczkach, mogą się wspinać do drugiego piętra konstrukcji po schodach. Windy nadal pozostaną na razie zamknięte ze względów sanitarnych. Niedostępne jest również trzecie piętro wieży.

Jak informuje PAP, na pierwszym piętrze na wysokości 57 metrów, otwarto duży letni taras. Można tam kupić będą burgery i lody. Restauracja Jules Verne, która posiada gwiazdkę Michelin, zostanie otwarta już 30 czerwca. Na początku lipca zaczną funkcjonować windy.

Jak wygląda zwiedzanie wieży w obecnych czasach? Na schodach wieży znajdują się oznakowania wskazujące kierunek zwiedzania, a także napisy nakazujące zachowanie odstępów. Turyści są zobowiązani do noszenia maski. Warto kupić bilety przez internet. Część dostępna dla zwiedzających jest codzienne dezynfekowana.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę