Koniec Child Alert w sprawie 11-letniej Wiktorii
fot. KMP Sosnowiec

W poniedziałek rano Komenda Główna Policji poinformowała o odwołaniu Child Alert w sprawie zaginięcie 11-letniej Wiktorii z Sosnowca. Dziewczynka odnalazła się w woj. zachodnio-pomorskim. To jednak nie koniec. W związku z zaginięciem 11-latki zatrzymano mężczyznę, który według nieoficjalnych informacji był w przeszłości karany za przestępstwa seksualne.

Poszukiwania 11-letniej Wiktorii z Sosnowca zakończyły się pomyślnie. W poniedziałek rano Komenda Główna Policji przekazała informację o ich zakończeniu. Dziewczynkę udało się odnaleźć w woj. zachodniopomorskim – kilkaset kilometrów od jej miejsca zamieszkania. Według śledczych Wiktoria sama wyszła z domu, aby wyrzucić śmieci, a potem sama udała się na dworzec kolejowy, gdzie była umówiona na spotkanie z mężczyzną, którego poznała w Internecie – podaje „Interia”.

Podejrzany miał od jakiegoś czasu prowadzić przez Internet korespondencję z 11-latką. Nie ma na razie informacji, w jaki sposób dziewczynka znalazła się w woj. zachodnio-pomorskim. Do zaginięcia doszło w Sosnowcu, w woj. śląskim.

Według wstępnych ustaleń, mężczyzna nie skrzywdził dziewczynki. To jednak zostanie poddane dokładnej analizie w czasie badań. Obecnie Wiktoria przebywa w szpitalu w Koszalinie.

Koniec poszukiwań 11-letniej Wiktorii z Sosnowca. Zatrzymano mężczyznę. Nieoficjalnie: To skazany za przestępstwa seksualne

Według nieoficjalnych informacji, które przytacza „Interia” – mężczyzna, z którym 11-latka spotkała się na dworcu kolejowym w Sosnowcu, był wcześniej skazany za przestępstwa seksualne.

Poszukiwania dziewczynki były prowadzone na szeroką skalę – w całym kraju. „W ogólnopolskiej akcji poszukiwawczej współpracowali  z funkcjonariusze z Sosnowca, KWP w Katowicach, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, KGP, a także PSP, OSP i GOPR. Z uwagi na dobro dziecka nie podajemy żadnych okoliczności ani szczegółów dotyczących odnalezienia” – przekazała śląska policja.

Choć początkowo sprawa była klasyfikowana, jako zaginięcie, bardzo szybko zajęli się nią sosnowieccy kryminalni. Natomiast jeszcze przed zakończeniem poszukiwań Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu wszczęła śledztwo ws. uprowadzenia i pozbawienia wolności 11-letniej Wiktorii.

W poszukiwania dziewczynki były zaangażowane nie tylko służby, ale także społeczeństwo. Informacje o zaginięciu Wiktorii spotkały się z szerokim odzewem m.in. Internautów, którzy udostępniali rysopis i zdjęcia zaginionej.

„Dziękujemy Wszystkim za współpracę i przekazywane informacje!” – napisała w poniedziałek na Twitterze Komenda Główna Policji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę