Wiosna rozpoczyna „wiosenne porządki”! Akcja partii Biedronia ma na celu…

– Wiosna w poniedziałek zainauguruje „wiosenne porządki” w administracji publicznej, czyli kampanię, której celem jest sprawdzenie informacji o zarobkach i zatrudnieniu w tym sektorze – zapowiedział wiceprzewodniczący partii i koordynator akcji Marcin Anaszewicz. Jak dodał, „kampania ma doprowadzić do powstania projektu ustawy w tej sprawie”.

Wiceszef Wiosny ujawnił, że partia zaplanowała wysyłkę listów z pytaniami o zarobki do ośmiu tysięcy urzędów i instytucji, spółek komunalnych i spółek Skarbu Państwa.

Czytaj także:  Wesele w Rzeszowie kolejnym ogniskiem zakażeń. Prawie 100 osób trafiło na kwarantannę, a 9 zachorowało

– Chcemy zobaczyć, jak dzisiaj wygląda problem, jak kształtowane są wynagrodzenia, jak i czy w ogóle organizowane są konkursy na stanowiska – powiedział Anaszewicz.

Szeroko zakrojona kampania obejmie zarówno urzędy centralne, jak i urzędy oraz instytucje zlokalizowane we wszystkich polskich powiatach.

– Akcję nazywamy „wiosenne porządki”, bo chcielibyśmy powiedzieć bardzo głośno, że jeśli mamy mówić o nowoczesnym państwie, o demokracji, która jest kontrolowana przez obywateli i obywatelki, to ci obywatele muszą wiedzieć, jak wydawane są pieniądze publiczne – wyjaśnił wiceprzewodniczący Wiosny.

Czytaj także:  Trzaskowski porównał zatrzymanie działacza LGBT w Warszawie do pałowania ludzi na ulicach Mińska

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.