Wraz z nadejściem wiosny, do życia po zimowym śnie wróciły niedźwiedzie. W sieci pojawiają się pierwsze filmiki, na których widać bawiące się zwierzęta, co jednocześnie zwiastuje definitywnie pożegnanie zimy.

Nadleśnictwo Baligród na swoim koncie na Facebooku umieściło filmik, na którym widać dwa małe niedźwiadki w towarzystwie swojej mamy. Z uwagi na coraz wyższe temperatury, widok podobnych zabaw będzie zapewne coraz częstszy. Autorem jest leśniczy, Kazimierz Nóżka, którego hobby jest dokumentowanie swoich spotkań ze zwierzętami.

Jego największym dotychczasowym odkryciem jest spotkanie z niedźwiedzicą i pomoc wielkiej rodzinie niedźwiedzi, zaatakowanej przez wilki. Filmy z obu tych spotkań zyskały ogromną popularność ubiegłej zimy, ale do dziś odtwarzane są przez dziesiątki tysięcy osób.

Przedstawiciele bieszczadzkich nadleśnictw mają sporo okazji do spotykania się ze zwierzętami, co później umieszczane jest w sieci. Kilka tygodni temu Internet obiegła fotografia watahy wilków, która pojawiła się na jednej z polan.

https://www.facebook.com/NadlesnictwoBaligrodLasyPanstwowe/videos/2359061794362839/

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna