Fot.Facebook.com/jadwiga.wisnierwska

Jadwiga Wiśniewska w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl zaprzeczyła, że partia Jarosława Kaczyńskiego dąży do przeprowadzenia polexitu. Europosłanka PiS oskarżyła Donalda Tuska, że chce „wyprowadzić Polskę z Unii i wpuścić nielegalnych migrantów”.

– Polska była, jest i będzie w UE, bo chcą tego Polacy. Rzekomy Polexit to propagandowy wymysł pana Tuska i jego otoczenia, które najwidoczniej chciałoby realizacji takiego scenariusza – powiedziała Wiśniewska.

Odnosząc się do krytycznych wypowiedzi lidera Platformy wobec PiS, europosłanka partii rządzącej podkreśliła, że w przeciwieństwie do rządów koalicji PO–PSL  ekipa Mateusza Morawieckiego przeprowadza reformy, by poprawić sytuację materialną Polaków.

–  Mam dobrą radę dla pana Tuska: niech zamilknie, przestanie jątrzyć i dzielić Polaków. Warto by wreszcie pogodził się z tym ze w Polsce rządzi rząd wybrany w demokratycznych wyborach. Niestety do tej pory nie potrafi otrząsnąć się z wyborczej porażki i pogodzić z wolą wyborców. To Polacy zdecydowali, że warto nam zaufać – oświadczyła Wiśniewska.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę