Jak informuje portal Onet, do szpitala trafił Witold Waszczykowski. Szefujący przed rekonstrukcją rządu ministerstwem spraw zagranicznych polityk PiS ma kłopoty z oddychaniem. Teraz przechodzi konieczne badania w szpitalu MON przy ul. Szaserów w Warszawie. Jest to ta sama placówka, którą w piątek opuścił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, a gdzie spędził ponad miesiąc z uwagi na zwyrodnienia stawów.

Waszczykowski w rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego kierował resortem spraw zagranicznych w latach 2015-2018. Był także posłem na Sejm VII i VIII kadencji.

Z kolei jako podsekretarz stanu w MSZ pracował w latach 2005-2008. Lata 2008-2010 to jego działalność polityczna jako szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

W niedzielę trafił też do krakowskiego szpitala inny polityk z ramienia Sprawa i Sprawiedliwości Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Przyjęto go na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jak jednak poinformowała rzecznik PiS Beata Mazurek, jest już w domu – „z jego zdrowiem jest ok.”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna