Do Kostrzyna nad Odrą nadciągają już tłumy uczestników dorocznego festiwalu organizowanego przez Jurka Owsiaka. Prócz tysięcy fanów muzyki, miłośników dobrej zabawy i służb mających dbać o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników imprezy, na festiwal przybywają również dilerzy narkotykowi, licząc na spore zainteresowanie „woodstokowiczów” oferowanym towarem.

Już wczoraj do godziny 19 na polu namiotowym odnotowano 80 tysięcy osób. A wśród nich osoby, które chcą umilić innym zabawę z pomocą środków odurzających. Policja jest więc czujna, robiąc wszystko, aby nie dopuścić do handlu narkotykami w czasie festiwalu. Nadkomisarz Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji stwierdził: – Odnotowaliśmy 35 przestępstw, w zdecydowanej większości narkotykowych.

Policja zatrzymała m.in. 32-latka, który na festiwalowe pole dostał się busem. W bagażu miał prawie kilogram gotowych do sprzedaży, porcjowanych narkotyków. Policja zatrzymała również 29-latka, przy którym znaleziono 300 tabletek ecstasy.

Rzecznik policji relacjonował: – Ludzie z pokojowego patrolu złapali czterech klientów dilera i przekazali ich policji. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za handel dużą ilością narkotyków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę