Wkładam słomkę do odpływu
fot. YouTube screen | Thaitrick

Wkładam słomkę do odpływu i nie dzwonię po hydraulika. Trik, który musi poznać każdy, bo to niezwykle przydatne.

Zatkany odpływ w łazience czy w kuchni to jedno z tych bardziej uciążliwych problemów, które mogą pojawić się w najmniej odpowiednim momencie. Jednak na szczęście istnieje nieskomplikowana i niesamowicie skuteczna metoda, która może przywrócić swobodny przepływ wody w zaledwie kilka minut. Wystarczy zwykła słomka, która potrafi zdziałać cuda. Sprawdź jak działa ta prosta i oszałamiająco skuteczna metoda.

Wkładam słomkę do odpływu. Małe narzędzie, wielki efekt

Nie ma potrzeby sięgać po chemiczne środki lub dzwonić po hydraulika od razu, gdy zauważysz, że woda zaczyna zalewać umywalkę. Słomka może być najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji. Dzięki niej odblokowanie odpływu zajmie tylko chwilę. Sekretem skuteczności tej metody jest kombinacja ruchów popychających i ciągnących słomką. Te ruchy mogą przemieścić zator, który blokuje przepływ wody. Słomka działa jak rodzaj narzędzia, które może pomóc w złamaniu i rozerwaniu materiałów zatorowych, takich jak resztki, włosy czy inne drobinki.

Plastikową słomkę wsuń powoli do odpływu. Staraj się wsunąć słomkę jak najgłębiej, aby dotarła do miejsca, w którym występuje zator. Następnie wykonuj ruchy popychające i ciągnące słomką, a potem wyjmij ją z odpływu i sprawdź, czy woda spływa swobodnie.  Na koniec przepłucz odpływ obficie ciepłą wodą przez kilka minut.

Czytaj też: Posypuję tym dywan i odkurzam. Mąż zadowolony, bo nie musi trzepać


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!